
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.75 mm |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 17 mA |
| Max Supply Current | 17 mA |
| Logic Function | Receiver |
| Data Rate | 32 Mbps |
| Nominal Supply Current | 17 mA |
| Number of Drivers | 0 |
| Number of Receivers | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Receiver Hysteresis | 50 mV |
Stock: 4070
Distributors
pcbx
Unit Price$0.64838
Ext.Price$0.64838
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.64838 | $0.64838 |
| 10 | $0.52723 | $5.27230 |
| 25 | $0.48431 | $12.10775 |
| 50 | $0.44488 | $22.24400 |
| 100 | $0.40866 | $40.86600 |
| 300 | $0.37766 | $113.29800 |
| 500 | $0.34901 | $174.50500 |
| 1000 | $0.33067 | $330.67000 |
